Dziady cz. III - streszczenie - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Rosję autor przedstawił jako kraj, chcący militarnie podbić inne państwa i narody. Car chciał uzyskać za wszelką cenę kolejne militarne sukcesy, bez względu na ofiary i koszty.

Do przyjaciół Moskali wskazywało czytelnikowi, iż także sami Rosjanie są przez cara gnębieni, nie są do końca wolni.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dziady cz. I - streszczenie
2  Spór "czucia" i "rozumu" w IV części Dziadów
3  Dziady cz. II – plan ramowyKomentarze: Dziady cz. III - streszczenie

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-19 15:42:25

Scena IX została niedokładnie opisana. Pomimo, nieudanej próby przywołania kochanka, kobieta go widziała, odjeżdżającego z wielką krwią w piersi. Możemy się domyśleć, iż był to Pustelnik z części IV.


2018-08-16 17:36:28

Do wszystkich, którzy uważają, że cały humanizm im się nie przyda, bo jest niepraktyczny. Macie racje. Będziecie lepszymi pracownikami najemnymi, parobkami i popychadłami nie mając pojęcia o kulturze i świadomości człowieczeństwa. Tylko po co Wam te matury licea i studia, które niczego Was nie nauczą. Nie lepiej było pójść do zawodówki albo od razu do pracy? Toż to strata czasu, a i tak jako bracownik biurowy bez pojęcia o świecie będziecie zarabiali mniej niż pomocnik murarza. I to za wcale nie lżejszą pracę. Powodzenia dla kandydatów na tryglodytów.


2013-11-03 16:32:59

Wielkie thx za streszczenie! Dzisiaj przypomniało mi się o lekturze , a przecież nie będę czytać 70 stron w jeden dzień.. ale dzięki tej stronie jakoś sobie poradzę. Dzięki , że ktoś tą stronę stworzył i dalej ją prowadzi!


2013-10-22 23:20:49

{at} Augustyn - ostatnie Twoje zdanie było wręcz cudowne. Przeczytałem te cierpienia, i mogę spokojnie przyznać, że przy takich lekturach też bym sobie strzelił w głowę. Co do streszczenia, w miarę dobrze napisane, zrozumiałe, a zarazem krótkie, jednak moja pamięć nie pozwala na to, aby zapamiętywać tego typu teksty.


2013-09-20 21:54:46

Załamują mnie niektóre z powyższych komentarzy, wy młodzi ludzie będziecie w przyszłości tworzyć elitę "intelektualną" tego kraju, a twierdzicie, że Mickiewicz "jest do bani"... Mylicie się i to bardzo myśląc, że was to nie dotyczy, bo to historia buduje przyszłość i właśnie ta historia odpowiedzialna jest za czasy w których żyjemy. Nie ma wojny? komunizmu? może wypada zapytać dlaczego? bo ludzie pamiętają i uczą się na błędach. Poza tym to kawał sztuki przez duże "S".
Streszczenia książek
Tagi: