Trzy godziny: rozpaczy, miłości i przestrogi w IV części Dziadów - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Ten po śmierci nie trafi od razu.Ma świadomość tego, za co poniósł karę i przestaje się troszczyć już tylko o siebie. Skrajny indywidualista i egocentryk staje się w tym momencie częścią zbiorowości. Gdy zegar wybija dwunastą, pieje kur i gaśnie ostatnia lampa przed obrazem, wówczas Gustaw znika.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dziady cz. IV - streszczenie
2  Dziady cz. IV – plan ramowy
3  Dziady cz. IV – plan szczegółowyKomentarze: Trzy godziny: rozpaczy, miłości i przestrogi w IV części Dziadów

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-08-20 19:55:03

Naprawdę super jest to streszczenie. Jutro mam z tego sprawdzianik, ale teraz się już nie martwię :) Z Wertera też jest tu bardzo dobre opracowanie polecam !!!


2018-08-20 18:50:35

Bardzo przydatna strona, szczególnie dla humanistów, którzy nie mają czasu czytać wszystkiego;p wydaje mi się, że nauczyciele mają szereg pytań i zagadnień, na które nie znajdziemy odpowiedzi w tym, jak i w pozostałych streszczeniach, ale serdeczne "dzięki" dla autora tej strony:) pozdrawiam


2018-08-18 23:05:21

nie pisze tego do wszystkich ale do niektorych osob ktore sie tu wypowiadaja: chyba wiadomo ze wszystkiego wam na tacy nie podadza... a wy potraficie tylko wymagac! w koncu na lekcjach tez was czegos ucza, prawda?? tutaj sa informacje ktore nalezy sobie rozwinac i uzupelnic, to chyba logiczne... jak dla mnie wszystko jest super, wlasnie robie powtorki do matury. po przeczytaniu takiego tekstu wszystko juz pamietam, nawet te rzeczy ktorych tu nie ma:)


2018-08-17 22:24:06

spoks wlasnie o takie cosik dokladniejszego mi chodzilo!!!dzieks


2018-08-17 19:05:59

Nawet nawet, ale my mieliśmy pytanie na polskim, co one oznaczają, rozważ to :] Co to znaczy, że żalu, że miłości, że przestrogi, bo o czym opowiadają to wiadomo :D
Streszczenia książek
Tagi: