Wątki sakralne i ludyczne w II części Dziadów
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Lećże sobie z Panem Bogiem.

do milczącego Widma zwraca się:
Idźże sobie z Panem Bogiem.


Sfera ludyczna i sakralna w II części Dziadów nierozerwalnie się ze sobą łączy. Przeplecione zostały w nich elementy obrzędowe, rytualne, zwroty, symbole. Ale to, co jest najważniejsze to pokazanie w ten sposób wspólnej płaszczyzny pomiędzy ludowymi wierzeniami a założeniami religii chrześcijańskiej. Okazuje się, że to, co najbardziej istotne, jest wspólne.

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Wielka Improwizacja w III części Dziadów – interpretacja
2  Obraz polskiego społeczeństwa zawarty w scenach Salon warszawski i Pan Senator w III części Dziadów
3  Dziady jako dramat romantycznyKomentarze
artykuł / utwór: Wątki sakralne i ludyczne w II części Dziadów


  • klp jak zawsze ma dobre opracowanie, jedyne, na co trzeba by zwrócić uwagę to fakt, że opis święta Dziadów Mickiewicza nie jest zgodny z tym, jak naprawdę je obchodzono. Dziady Mickiewicza łączą w sobie ludowe dziady, ucztę kozła i obchodzone na cmentarzu święto wiosenne.
    mialt ()

  • oh jak to mam przeniesc na papier do szkoly jako wypracowanie to chyba bym oszalal - przepisalem cala pierwsza strone - i zajelo to miejsca w zeszycie 3,5 strony a co tu dalej jak są tu 3 strony! ;/
    anonim ()

  • spoko,podoba sie.pozwala uzupelnic braki wiedzy lekturowej...tylko czasem jest to pisane troszke niezrozumialym jezykiem,byc moze dlatego ze zdania sa bardzo rozbudowane i stosowane sa wyrazy - dawno zapomniane...pozdro!
    mloda ()


Tagi: